Rozveselte si den s roztomilými omalovánkami pejsků!

Omalovánky Pes

Oblíbené psí plemena k vybarvení

Malí i velcí, chlupatí i s krátkou srstí, psí plemena jsou zkrátka rozmanitá. Ať už milujete roztomilé mopsy s vrásčitým čumáčkem, elegantní chrty s atletickou postavou, nebo ušlechtilé labradory s věrným pohledem, vybarvování obrázků psů je zábavou pro všechny věkové kategorie. Děti si procvičí jemnou motoriku a fantazii, dospělí zase můžou relaxovat a zapomenout na starosti všedního dne. Oblíbená jsou i vybarvovací obrázky pro nejmenší s motivy štěňátek, která jsou hravá a roztomilá.

Štěníci pro nejmenší umělce

Pro ty nejmenší umělce, kteří teprve objevují svět barev a tvarů, jsou ideální volbou prstové barvy a voskovky. Jsou netoxické, snadno se s nimi manipuluje a nezanechávají skvrny na oblečení ani nábytku. Pro starší děti, které už zvládají držet štětec, jsou tu temperové a vodové barvy. Tempery jsou hustší a kryjí lépe, zatímco vodovky umožňují vytvářet jemné přechody a průhledné efekty. Ať už zvolíte jakoukoli techniku, důležité je dopřát dětem dostatek prostoru pro jejich kreativitu.

Hrdinové z pohádek s psí tématikou

Psí hrdinové se prohání pohádkami už od nepaměti. Kdo by neznal věrného Haryka z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci, který statečně bránil princeznu před zlou macechou? Nebo chytrého a oddaného Lessieho, který v nespočtu dobrodružstvích zachraňoval svého malého páníčka? Tito chlupatí hrdinové nás učí o věrnosti, odvaze a přátelství. Často překonávají neuvěřitelné překážky, aby pomohli svým blízkým. Ať už mluví lidskou řečí, nebo se dorozumívají po svém, psí hrdinové v pohádkách nám vždy připomínají, jak výjimečné místo v našich životech psi zaujímají.

Psí sporty a aktivity

Psí sporty a aktivity jsou skvělým způsobem, jak posílit vztah se svým čtyřnohým parťákem a zároveň mu dopřát dostatek pohybu a zábavy. Ať už je váš pes energický běžec nebo chytrý stratég, existuje spousta aktivit, které si užijete společně. Mezi nejoblíbenější psí sporty patří agility, kde pes překonává různé překážky, frisbee, kde chytá létající disk, a obedience, kde předvádí svou poslušnost a přesnost. Pro klidnější povahy je tu třeba dogdancing, spojující tanec a poslušnost, nebo nosework, kde pes hledá schované pamlsky pomocí svého čichu. Nezapomeňte ani na klasiku jako je plavání, turistika nebo obyčejné aportování. Důležité je vybrat aktivitu, která bude bavit vás oba a odpovídat fyzickým i psychickým možnostem vašeho psa.

Kreativní hry s vybarvenými psy

Vybarvené obrázky psů nejsou jen pro děti! Existuje spousta kreativních her, které si s nimi můžete užít. Zkuste si s přáteli zahrát hru "Hádej plemeno" – jeden z vás vybere obrázek a popíše psa bez zmínění plemene, ostatní hádají. Nebo uspořádejte soutěž o nejvtipnější koláž, kde zkombinovat obrázky psů s jinými motivy. Fantazii se meze nekladou! A pokud hledáte relaxační aktivitu, vybarvování psů je skvělým způsobem, jak si odpočinout a rozvíjet svou kreativitu.

Publikováno: 02. 06. 2024

Kategorie: děti

Autor: Jana Kovářová

Tagy: omalovánky pes | obrázky pro děti k vybarvení s tématem psů