Průvodce nezapomenutelnými dobrodružstvími: Kam vyrazit s dětmi v Praze!

Kam S Dětmi V Praze

Úvodní informace o Praze jako vhodném místě pro výlety s dětmi

Praha je skvělým místem pro výlety s dětmi. Můžete si užít procházku po historickém centru a navštívit některé z nejznámějších památek, jako například Pražský hrad, Karlův most nebo Staroměstské náměstí. Zajímavým zážitkem pro děti je také Petřínská rozhledna, kde se mohou projet lanovkou a vystoupat na vyhlídkovou věž. V Letenských sadech si pak mohou zahrát na moderním hřišti nebo si projít krásné parky. Pro milovníky živočichů jsou určitě zajímavé Zoo Praha a Dům přírody České republiky. V neposlední řadě Praha nabízí také spoustu kulturních akcí a festivalů vhodných pro celou rodinu.

ZOO v Praze je skvělým místem pro rodinnou zábavu a vzdělání. Rozloha areálu a počet zvířat jsou dojímavé, stejně jako atmosféra celého místa. Děti si užijí pozorování zvířat z blízka a naučí se mnoho o jejich životě a prostředí, ve kterém žijí. ZOO nabízí i různé atrakce, jako např. plachetnici k přepravě lidí po stromech nad areálem. Vstupné do ZOO se pohybuje kolem 200 Kč za dospělého, ale děti do 3 let již zdarma vstupují.

Procházka po historickém centru Prahy

Pokud hledáte tip na výlet s dětmi v Praze, určitě nevynechejte procházku historickým centrem města. Začněte na Staroměstském náměstí, kde se nachází slavný orloj a krásné gotické stavby. Pokračujte přes Karlovu ulici k mostu Karlova a pokračujte dál po Královské cestě směrem k Hradu. Na této trase uvidíte mnoho památek, jako například Betlémskou kapli, Celetnou ulici a Křižovnické náměstí s Rudolfínem – bývalým sídlem českých korunovačních klenotů. Přes Karlův most dojdete na Malou Stranu, kde se můžete projít překrásnými zahrádkami a parky. Tuto trasu lze samozřejmě libovolně upravovat podle vašeho zájmu a kondice dětí.

Výlet do Letenského parku

Pokud hledáte skvělé místo pro rodinný výlet, Letenský park je jedním z nejpopulárnějších a nejpříjemnějších míst v Praze. Park se rozkládá na rozloze 63 hektarů a nabízí krásné výhledy na Prahu, stejně jako spoustu prostoru k procházkám, piknikům a relaxaci. Děti budou nadšené z velkého hřiště s různými atrakcemi, například pískovištěm, kolotoči a lanovkami. Kromě toho mohou také navštívit zoologickou zahradu nebo si pronajmout kolo či inline brusle v přilehlém parku Stromovka. V Letenském parku také najdete řadu restaurací a kaváren po celém parku, které nabízejí rozmanitou nabídku jídla a nápojů. Pro perfektní rodinný den venku je Letenský park ideálním místem!

Pokud hledáte výlet s dětmi v Praze, Národní technické muzeum je určitě skvělou volbou. Toto muzeum nabízí fascinující expozice z oblasti techniky, vědy a dopravy. Děti si mohou prohlédnout rozmanité stroje, automobily, letadla nebo vlaky a dozvědět se neskutečně zajímavé informace o historii lidských objevů. Navíc nabízí interaktivní prvky a možnost samostatné manipulace s exponáty, což zaručeně potěší každé dítě. Národní technické muzeum se nachází v krásné budově ve středu Prahy a navíc má k dispozici i prostornou zahradu pro relaxaci a odpočinek po návštěvě muzea.

Zábavní parky a atrakce v Praze

Existuje mnoho zábavních parků a atrakcí v Praze, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Mezi nejpopulárnější patří například Prague Zoo, kde lze nalézt více než 4 500 zvířat různých druhů. Dalším oblíbeným místem je Aquapalace Praha, což je největší aquapark v České republice se skvělými tobogány a bazény s umělými vlnami. Pokud hledáte něco více adrenalinového, navštivte Bobovou dráhu v Proseku - jedinečnou horskou dráhu, která nabídne nezapomenutelný zážitek. A konečně, pro ty bez strachu z výšek doporučujeme navštívit lanový park Skywalk točící se kolem uznávané modré stavby Pod Ještědem.

Plavba po Vltavě

Plavba po Vltavě je skvělý způsob, jak strávit den s rodinou v Praze. Během plavby se můžete kochat krásami města a užít si pohled na památky, jako je Karlův most nebo Pražský hrad. Na lodi jsou k dispozici různé služby, jako jsou občerstvení a průvodcové komentáře, které povídají o historii Prahy. Pro děti to může být zábavný a vzrušující zážitek. Určitě stojí za to si tuto plavbu s rodinou vyzkoušet!

Výlet na Petřín

Petřín je jedno z nejkrásnějších míst Prahy, které nabízí spoustu atrakcí pro celou rodinu. Můžete se vydat na procházku po romantických cestách Petřínského parku, plného úžasných výhledů na Prahu a okolní krajinu. Na vrcholu Petřína pak najdete miniaturizovanou kopii Eiffelovy věže, ze které se také dá podniknout nádherný rozhled. Pro malé dobrodruhy je tu rozlehlé dobrodružné hřiště s lanovkami a různými překážkami, které zajistí nejen spoustu zábavy, ale i trénink jejich zručnosti a koordinace pohybu. Nezapomeňte ani na návštěvu slavného zrcadlového bludiště, kde bude vašim ratolestem určitě velkou legrací si užít spoustu zábavy a smíchu na úkor jejich zkreslených obrazů.

Pokud hledáte zábavu pro děti v Praze, Dětský ostrov na Žofíně by mohl být skvělou volbou. Tento malý ostrov uprostřed Vltavy nabízí mnoho různých aktivit pro nejmenší návštěvníky.

Na ostrov se dostanete přes železniční most a můžete tu najít různé hřiště, skluzavky, pískoviště a trampolíny. Pro ty odvážnější jsou tu také lanové centrum a horolezecká stěna.

Dospělí si zde mohou odpočinout na lavičkách u řeky nebo se projít po okolních parkových stezkách. V letních měsících si mohou rodiny pronajmout i kánoe či kajaky a projet se po Vltavě.

Celkově je Dětský ostrov skvělé místo pro aktivní den s dětmi v Praze, který nabídne hodně zábavy a jistě potrápí energii každého malého dobrodruha.

Sportovní aktivity pro děti v Praze

Sportovní aktivity pro děti v Praze jsou skvělým způsobem, jak nejen pobavit a strávit volný čas s dětmi, ale také podpořit jejich zdraví a fyzickou kondici. V hlavním městě lze najít mnoho sportovišť a atrakcí, které jsou vhodné pro malé sportovce. Například se můžete vydat na plavecký výlet do Aquapalace Praha nebo si zahrát bowling v Bowling Baru Hostivař. Další možností jsou lekce karate či jógy v některém z místních klubů. Pokud mají děti rády kolečkové brusle, doporučujeme jim zajít například na Venkovní bruslařskou dráhu Svoboda v Motole nebo si pronajmout brusle na Ladronce. Pro ty odvážnější pak existuje adrenalinový areál Tarzanie nebo lanové centrum MonkeyPark. Celkově tedy nabízí Praha pro děti široké spektrum možností, jak se aktivně bavit a trávit volný čas.

Výlet do Stromovky

Výlet do Stromovky je vynikající volbou pro rodiny s dětmi, kteří chtějí strávit odpoledne v přírodě uprostřed města. Tento rozsáhlý park má spoustu zeleně, stezek a luk ke hraní a piknikování. Dospělí se mohou projít krásnými alejemi stromů a děti se mohou vyřádit na obrovském hřišti nebo ve skateparku. V Stromovce najdete také několik restaurací a kaváren, které nabízejí občerstvení a osvěžující nápoje. Tento park je výbornou volbou pro celodenní výlet s rodinou, protože zde najdete tolik zábavy pro každého!

Závěr a tipy na další výlety s dětmi v okolí Prahy

Pokud hledáte další tipy na výlety s dětmi v okolí Prahy, můžeme vám doporučit návštěvu zábavního parku Mirakulum nebo zoologické zahrady v Troji. Při hezkém počasí se pak můžete vydat na výlet na Vyšehrad, kde najdete krásné prostranství, historické památky i úchvatný výhled na Prahu. Další možností je navštívit letiště Letňany, kde si mohou děti prohlédnout leteckou techniku a dokonce si užít i simulovaný let. Pokud preferujete spíše aktivní odpočinek v přírodě, určitě stojí za to navštívit romantické údolí Šárky nebo Chuchelský háj. V každém případě se máte na co těšit!

Publikováno: 20. 10. 2023

Kategorie: děti

Autor: Jana Kovářová

Tagy: kam s dětmi v praze | tipy na výlety s dětmi v praze